5 Eylül 2014 Cuma

Debth Inheritance - Pepper Winters

Kitap Adı: Debt Inheritance
Yazar Adı: Pepper Winters
Türü: Dark
Yayınevi: Self-Publisher
Seri Adı: Indebted
Seri Sıralaması: 1
Toplam Kitap Sayısı: 3
Format: E-Book
Sayfa Sayısı: 222
Çıkış Tarihi: Ağustos 2014
Değerlendirme: 1 / 5Pepper'ın çalışmalarını en başından beri takip ediyorum ve dark romance tarzını, alfa karakterlerini hatta korkunç sahneleri yazışını bile seviyorum. Ne bileyim sanırım beni tatmin ediyorlar. Kulağa tuhaf gelebilir ama bazı okurların kitaplardan neler beklediğini tam anlamıyla anladığını düşünüyorum. Şahsen benim beklentilerimin masum olmadığı kesin.

Ama maalesef ki bu kitap bana göre değildi. Jethro fazla öküz, çoğunlukla dallama hatta ruhsuz bir şeydi. Bana göre işin içinde iyi bir konu ve erkek karakter olunca tatmin edici oluyor ama ikisinden biri eksikse sorun yaşıyorum.

Karakterlerin iç dünyasına girmekte pek sorun çekmedim ama çoğu zaman ne ikisinin kişiliğinden hazzettim ne de amaçlarından. Hep kitapta olacağından emin olduğum romansın peşindeydim ama sonunda çiftin arasında ilgi kırıntısı bile bulamayınca resmen bunalıma girdim. Kitabın bir kısmında bulurum ümidiyle de kitabı bitirmiştim halbuki. Sanırım kitabı benim gözümde öldüren de buydu.

Aslında Pepper'ın kitapta ne yapmaya çalıştığını anlayabiliyorum. Bu kitap bir serinin/hikayenin başlangıcı ve yazarın gözünden bütün bu olaylar olmak zorundaydı ama benim pervasız romantik kalbim bunu kabul eder mi? Elbette hayır.

Pek feminist sayılmam ama canilerin Nila'ya yaptıkları benim bile yüzümü buruşturmama neden oldu. Jethro'nun Nila'ya karşı cinsel isteksizliği de tabii duruma yardımcı olmuyor. Tabii, Nila'ya kendinin olarak görüyor ama işkence etmek için. Ona dokunan başka erkekleri kıskanıyor çünkü Nila onun oyuncağı! Kıza karşı ufacık bir şey hissetse ya da duygusal olarak kıza yapılanlar karşısında kendiyle savaşsa, sanırım kitaptaki çoğu şeyi kabul edebilirdim.

Sızlanmam böyle uzarda gider çünkü kitaba karşı gerçekten büyük beklentilerim vardı ama sanırım bu kadar yeterli olacaktır. Yine de seriyi yargılamak adına ikincisini okuyacağım.

Bu kitap bana dürüst bir yorum karşılığı verilmiştir.

***

I follow Pepper's works from the begging, love her writing of dark romances, alpha characters, even sometimes gruesome scenes and it makes me, I don't know, satisfied? It can be sound weird but she certainly understand the need what some of the readers seeking from the books.  I do know mine mostly shady.

But unfortunately this book is definitely a turn-off for me. Jethro too callous, mostly jerk even dull. For me if there is a good plot and main male character, it would satisfy me. If there is lack in the one of the two, that's a problem to me.

I haven't had a issue with getting characters mind but I don't like  neither of their personality nor their motive most of the time. I always look for the romance I'm sure I'll be getting and in the end depressed about when I couldn't find any emotion between the two. I finished with the expectation I'll find it somewhere in the book. I think that's what destroy the book for me.

Actually, I can understand what Pepper doing this book. It's a beginning of the story/series and in her imagination these occurrence must happen but to my incorrigible romantic heart? That's unacceptable. I'm not a feminist at all but even I can't keep myself from cringing because of what these vile people do to Nila. Jethro's lack of sexual interest to Nila is not helping the matter as it is.  Surely, he think Nila as his but to torment. He is jealous of other mans touching her because of he think her as his to toy with! Even he is able feels little bit something toward her or emotionally fighting himself but his hands tightened to intervene what they are doing her, then I could accept most of the things in the book.

My ranting could go on and on because I really have a big expectation but that's about cover it. Still I'll read the second then will judge the series. I'm keeping my fingers crossed for it!

This book giving me for the courtesy of honest review.


0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...